Debata w MGOK-u

W MGOK w Mordach odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców naszego miasta i gminy, zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele władz gminy i policji, uczniowie szkół gimnazjalnych oraz mieszkańcy.

Komendant Komisariatu Policji w Mordach podinspektor Artur Jagiełło podczas swego wystąpienia przekazał uczestnikom informację dotyczącą struktury organizacyjnej siedleckiej komendy, a następnie omówił skalę przestępczości na terenie pow. siedleckiego i terenu działania Komisariatu w Mordach. Według zaprezentowanych przez niego statystyk, w porównaniu z 2014 rokiem, w roku 2015 spadła m.in. liczba przestępstw, a także kolizji i wypadków drogowych. Kolejnym ważnym punktem wystąpienia komendanta było przedstawienie uczestnikom założeń dotyczących tworzenia tzw. map zagrożeń bezpieczeństwa na terenie pow. siedleckiego, która ma służyć wymianie informacji o pojawiających się niebezpieczeństwach.

Obecny podinspektor Jerzy Długosz z KMP w Siedlcach w trakcie rozmowy z uczniami szkół poruszył istotne kwestie związane z  cyberprzemocą. Wskazał rodzaje i formy cyberprzestępczości oraz omówił możliwe kierunki działań  w chwili stania się ofiarą takiego przestępstwa.

W trakcie spotkania uczestnicy zachęcani byli do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i sugestiami w związku z bezpieczeństwem naszej okolicy.