Programowanie

Od bieżącego roku szkolnego 2016/2017 nasze gimnazjum bierze udział w pilotażowym projekcie organizowanym z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej .pod nazwą: Pilotaż programowania. W ramach pilotażu przy naszej szkole powstało Kolo Informatyczne skupiające chętnych uczniów z klas pierwszych.

Na zajęciach uczniowie poznali podstawowe pojęcia dotyczące algorytmów, zapisu binarnego, tworzyli proste i złożone programy (animacje) wykorzystując Logo Komeniusza, Scratcha. W ramach programowania uczestnicy koła projektowali strony WWW z wykorzystaniem języka HTML i skryptów Javy i systemu CMS.

Wyróżniającymi się uczniami w dziedzinie programowania są uczniowie klasy IA: Iwan Muszyński i Bartek Domański. oraz Petro Voziv. Ci uczniowie wykorzystując Scratcha zaprojektowali i wykonali gry z animowanymi postaciami.

 

img29 img30 img31 img32 img33 img34 img35 img36

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.