• image
  • image
  • image
Previous Next

Warsztaty w Gródku nad Bugiem

27 kwietnia 2017 r. uczniowie zaangażowani w projekt „Pierwsze kroki wolontariuszy” realizowany przez „stowarzyszenie tutajteraz” (finansowany z dotacji Fundacji PZU) uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowo -integracyjnym w Gródku nad Bugiem. Do tego pięknego miejsca przybyli wszyscy uczestnicy.

Pierwszym etapem wspólnych działań była integracja uczniów, czyli gra terenowa. Powstały grupy mieszane, po dwie osoby z każdej szkoły, których zadaniem było wykonanie różnych zadań. Po prawidłowym rozwiązaniu uczestnicy otrzymywali kolejne wskazówki do zaliczenia następnych etapów zabawy. Uczniowie bardzo szybko nawiązali współpracę i z zaangażowaniem uczestniczyli w przedsięwzięciu. Widać było ich kreatywność przy tworzeniu budowli z makaronu, rymowanek do swoich imion, konstruowaniu najwyższej wieży z własnych ciał, czy malowaniu kamieni. Potrafili również uzyskać ciekawe informacje o miejscu, w którym byli oraz stworzyć  muzyczne rytmy identyfikujące ich grupę.

img01 img02 img03 img04 img05 img06 img07 img08 img09 img10 img11 img12 img13 img14 img15 img16 img17 img18 img19 IMG_20170605_083045 IMG_20170605_084908 IMG_20170605_090311

Po obiedzie odbyły się spotkania z wolontariuszami: studentami Uniwersytetu  Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach i wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie. Opowiadali oni o swoich doświadczeniach w pracy w wolontariacie, korzyściach, przedsięwzięciach. Wolontariusze z MOW w Wojnowie zaprezentowali film dokumentujący ich opiekę nad pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera w Ptaszkach.

Podsumowaniem spotkania było wspólne tworzenie plakatu, dlaczego warto być wolontariuszem.

Wszyscy nasi uczniowie bardzo pozytywnie ocenili swój udział w tym przedsięwzięciu. Z ich relacji wynika, że było to bardzo inspirujące doświadczenie. 

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.