• image
  • image
  • image
Previous Next

Co dalej po gimnazjum?

Wszelkiego rodzaju wybory dotyczące zdobycia wykształcenia czy kwalifikacji zawodowych wymagają coraz większej wiedzy o rynku pracy, rynku edukacyjnym i o sobie samym. Istotnym jest, aby podejmując decyzję, uczeń kierował się własnymi zdolnościami, pasjami, możliwościami, predyspozycjami, a nie ambicjami rodziców czy rówieśników z klasy.

Uczniowie naszej szkoły na zajęciach zawodoznawczych poznali swoje mocne i słabe strony, zainteresowania i predyspozycje oraz czynniki, jakie należy brać pod uwagę przy wyborze przyszłego zawodu i szkoły. Pedagog zapoznał uczniów z zasadami i harmonogramem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Udzielał pomocy w formie grupowych i indywidualnych porad.

W marcu i kwietniu trzecioklasiści uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami wielu szkół ponadgimnazjalnych z terenu Siedlec, Łosic i Leśnej Podlaskiej. Reprezentanci tych szkół zapoznali naszych uczniów ze szczegółową ofertą, kierunkami, charakterystyką klas oraz poinformowali o dokumentach, jakie są potrzebne do przyjęcia do danej szkoły. Przyszli absolwenci gimnazjum mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę, zadając wnikliwe pytania, co  pomogło im w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru szkoły, w której chcą kontynuować naukę. 

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.