• image
  • image
  • image
Previous Next

Wycieczka do Warszawy

     28 maja 2017 r. gimnazjaliści, uczestnicy projektu „Pierwsze kroki wolontariuszy”, brali udział w wycieczce do Warszawy. Wspólnie, z pozostałymi grupami z okolicznych szkół, mieli okazję podziwiać Warownię Jomsborg, czyli gród Wikingów i Słowian – siedzibę legendarnej drużyny Jomsborczyków. Biorąc udział w „żywej lekcji historii” uczniowie wysłuchali opowieści o wikingach, oglądali bitwę na miecze, strzelali z łuku i walczyli na worki z sianem.

 

       Następną atrakcją były warsztaty plastyczne na Placu Zamkowym, gdzie każdy mógł namalować ulubiony element architektoniczny.

   Kolejnym punktem programu wycieczki były zajęcia w Muzeum Etnograficznym. Na początku uczestnicy podziwiali wystawę „Patrioci codzienności”, która w niezwykły sposób popularyzuje właściwe postawy społeczne oraz ukazuje współczesny patriotyzm. Nowoczesna i atrakcyjna jej forma - artystyczne instalacje – okazały się ciekawe i inspirujące. Zaprezentowano tu dziesięć wyjątkowych postaci, które podzieliły się swoimi historiami, dorobkiem i efektami działalności.

Pobyt w muzeum zakończyły warsztaty twórcze. Pierwszym zadaniem było wykonanie biżuterii z metalowych śrubek, podkładek, sznurków i wstążek. A następnie budowa schronienia dla pożytecznych owadów żyjących w naszych ogrodach. Wykonane prace autorzy mogli zabrać ze sobą.

     Ten inspirujący wyjazd zorganizowało „stowarzyszenie tutajteraz”, dzięki dotacji przyznanej przez Fundację PZU. 

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.