• image
  • image
  • image
Previous Next

Dzień Gier Planszowych

     5 czerwca 2017 r. uczniowie dwóch klas I uczestniczyli w „Dniu Gier Planszowych”. Gimnazjaliści z wielkim entuzjazmem przystąpili do wspólnej zabawy. Największą popularnością cieszyła się gra „Kakao”, która wprowadziła graczy w egzotyczny świat owocu bogów, gdzie wcielając się w rolę plemiennych wodzów, szkolili swoich poddanych, by mogli oni zdobyć sławę i bogactwo.

      Kolejną faworytką była gra „GAJA - początek świata”. Jeszcze nic nie istnieje, a czas dopiero rozpoczyna swój bieg. Powstają wody, lądy i życie. To gracz decydował, jak będzie wyglądać Gaja – Matka Ziemia i gdzie osiedlą się pierwsi ludzie. W grze przy jednym stole znaleźli się starożytni bogowie, którzy decydowali, gdzie zamieszkają ich wyznawcy. To oni powoływali do życia zwierzęta, budowali miasta i tworzyli idealne warunki dla ludzi.

 

     Członkowie „stowarzyszenia tutajteraz” zaproponowali młodzieży osiem gier. Każdy znalazł coś dla siebie. Prezentowane planszówki to nie tylko forma zabawy, ale także nauka. Trzeba było wykazać się wiedzą z biologii, geografii, matematyki i historii. A dodatkowo umieć współpracować w grupie i szybko podejmować decyzje.

     Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni, twierdząc, że ciekawie spędzili czas i warto powracać do gier planszowych.

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.