• image
  • image
  • image
Previous Next

O bezpieczeństwie seniorów

W czerwcu w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbyła się debata na temat bezpieczeństwa Seniorów.

Prelekcję na temat „Jak nie dać się oszukać” wygłosił komisarz Artur Sypuła z siedleckiej Komendy Miejskiej Policji. Partnerami tego przedsięwzięcia jest Zespół Oświatowy w Mordach i Zespół Szkół w Radzikowie Wielkim. W projekcie uczestniczy, także Szkoła Podstawowa z Czurył (gmina Zbuczyn). Ogólnie w działaniu bierze udział 48 uczniów naszej szkoły oraz nauczyciele współpracujący ze stowarzyszeniem „tutajteraz”.

Wolontariusze przygotowali scenki, w których zaprezentowali seniorom w jaki sposób do ich domów mogą dostać się osoby niepożądane.

Uczniowie przygotowali również liczne występy artystyczne. Wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej z Łosic oraz chór Cantores Mordensis.

 W trakcie spotkania można było podziwiać także prace miejscowej malarki Alicji Antonowicz-Łukasiuk.

Spotkanie na temat bezpieczeństwa Seniorów było inicjatywą wolontariuszy Gimnazjum nr 1 w Mordach i jednym z wielu przedsięwzięć realizowanych w trakcie projektu „Pierwsze kroki wolontariuszy”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jan Ługowski, Dorota Todorska – koordynatorka projektu i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suchożebrach oraz Andrzej Pietrulewicz – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mordach.

Serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w przygotowaniu spotkania składamy pracownikom MGOK w Mordach.

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.